کد استان قزوین 115               شماره ثبت 3024
         انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی
استان قزوین                                                                                              سال 1398« رونق تولید »  
                                                                    
جستجوی ساده
مطالب
       
نماد اعتماد الکترونیکیpeywand115.ir
دفاتر نمایندگی انجمن در استان قزوبن
موقعیت انجمن کلیوی قزوین در گوگل مپ
انجمن کلیوی قزوین سعدی شمالی
اولین درمانگاه همودیالیز کشور با 80 درصد پیشرفت فیزیکی
 
استانها - قزوین
شماره : 13940306000841
94/03/06 - 13:30
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان البرز خبر داد
پیشرفت 80 درصدی نخستین درمانگاه همودیالیز کشور در الوند

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان البرز گفت: نخستین درمانگاه همودیالیز کشور در شهر الوند دارای 80 درصد پیشرفت فیزیکی است.

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین، حجت‌الاسلام مرتضی کریمی با بیان اینکه وقف صدقه جاری برای واقفان است، اظهار کرد: در شهرستان البرز وقف‌های بسیار زیادی وجود دارد که از جمله این وقفیات موقوفه خزانه است.

وی ادامه داد: این موقوفه تاکنون خیرات و برکات بسیار زیادی در شهر الوند داشته است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان البرز با بیان اینکه منابع درآمدی این موقوفه در امور خیر و عام‌المنفعه مورد استفاده قرار می‌گیرد، خاطرنشان کرد: با توجه به نیاز مردم استان قزوین و این شهرستان به درمانگاه همودیالیز با منابع درآمدی موقوفه خزانه نخستین درمانگاه همودیالیز کشور در شهر الوند در حال احداث است.

کریمی با اینکه این درمانگاه در فاز نخست دارای 15 تخت است، بیان کرد: در مراحل بعدی تعداد تخت‌های درمانگاه به 25 تخت خواهد رسید.

این مسئول پیشرفت پروژه را نزدیک به 80 درصد ذکر کرد و یادآور شد: سفت‌کاری پروژه به اتمام رسیده و بخش زیادی از مرحله نازک‌کاری نیز رو به اتمام است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان البرز اضافه کرد: زیربنای پروژه یک هزار و 302 مترمربع است و در مجموع برای احداث و تجهیز درمانگاه همودیالیز شهر الوند بیش از 70 میلیارد ریال اعتبار هزینه می‌شود که تمام این اعتبار از منابع درآمدی موقوفه خزانه تأمین شده است.

http://www.farsnews.com/printable.php?nn=13940306000841