کد استان قزوین 115               شماره ثبت 3024
         انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی
استان قزوین                                                                                              سال 1398« رونق تولید »  
                                                                    
جستجوی ساده
مطالب
       
الان میخوام کمک کنم - واریز کارت به کارت
الان میخوام کمک کنم - واریز کارت به کارت
شماره کارت واریز     6104337955341894
شماره حساب    6138729166
 

نماد اعتماد الکترونیکی انجمن کلیوی قزوین
دفاتر نمایندگی انجمن در استان قزوبن
موقعیت انجمن کلیوی قزوین در گوگل
انجمن کلیوی قزوین سعدی شمالی
ایجاد بخش پیوند اعضاء اتفاقی ماندگار در تاریخ استان قزوین
رکسانا رضایی
🔸حضور ثمربخش دکتر آرمان مدیرعامل انجمن حمایت از بیماران کلیوی کشور در قزوین

🔸🔹ایجاد بخش پیوند اعضا اتفاقی ماندگار در تاریخ استان قزوین
🔹تجلیل ویژه دکتر مهرام رییس دانشگاه علوم پزشکی قزوین و جمع کثیری از مسوولان از خدمات 25 ساله سرکار خانم اشدری در راس انجمن کلیوی استان قزوین


👈-در روزی باشکوه دکتر داریوش آرمان مدیرعامل انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی کشور در راس هیاتی متشکل از اساتید برجسته دانشگاه و متخصصان ارولوژیست به قزوین آمد و ضمن بازدید از انجمن حمایت از بیماران کلیوی استان قزوین در جریان آخرین دستاوردهای این انجمن کهنه کار و موفق قرار گرفت.

در راستای این سفر ثمربخش یک روزه جلسه ای ویژه در بیمارستان ولایت قزوین با حضور دکتر مهرام رییس دانشگاه علوم پزشکی قزوین،دکتر آرمان مدیرعامل انجمن حمایت از بیماران کلیوی ایران،سرکار خانم فاطمه اشدری رییس انجمن حمایت از بیماران کلیوی استان قزوین،دکتر سامت مشاور عالی انجمن،دکتر عسگری و دکتر علیرضایی دو تن از برترین اساتید جراحی کلیه کشور،دکتر کرمی رییس بیمارستان ولایت،سرکار خانم بیدخام مدیرکل امور اجتماعی استانداری،دکتر فضلی مدیرکل سیاسی انتظامی استانداری قزوین و جمع کثیری از خیرین و نیکوکاران استان قزوین برگزار شد.
اصلی ترین هدف برپایی این جلسه راه اندازی بخش پیوند اعضا با محوریت پیوند کلیه بود که این مهم به همت انجمن بیماران کلیوی استان و حمایت روزافزون دانشگاه علوم پزشکی در آینده بسیار نزدیک محقق خواهد شد.


دکتر آرمان مدیرعامل نام آور و خبره انجمن حمایت ا بیماران کلیوی ایران که سالهای سال عمر پربرکت خود را صرف خدمت رسانی به بیماران کرده در این جلسه از حضور در استان قزوین اظهار خرسندی کرد و افزود:با توجه به شرایط خاص این استان بخش پیوند و ارولوژی بایستی زودتر از اینها به بهره برداری می رسید.
دکتر آرمان با تقدیر از انجمن حمایت از بیماران کلیوی استان قزوین راه اندازی بخش پیوند کلیه را حاصل پیگیری های مستمر و تلاش های بی وقفه سرکار خانم اشدری دانست و تصریح کرد:با هماهنگی های صورت گرفته با معاونین محترم وزیر بهداشت موافقت های نهایی صورت گرفته و هیچ گونه ممانعتی در این مسیر به چشم نمی خورد.


دکتر آرمان با اشاره به اینکه استان قزوین جزو استان های پرشمار از حیث بیماران کلیوی است تصریح کرد:باید دست به دست هم دهیم و کارها را پیش ببریم.وی ادامه داد:علیرغم آنکه پیوند کلیه در محدوده وظایف ما نیست اما به واسطه وظیفه انسانی و رفع دغدغه بیماران بر خود لازم می دانیم این امر را پیگیری نموده و به سرانجام برسانیم.
دکتر آرمان بااشاره به اینکه در حال حاضر کشور با کمبود چهار هزار دستگاه دیالیز مواجه است تاکید کرد:هزینه دیالیز هفت برابر پیوند است و این نشانگر آن است که با ایجاد بخش پیوند می توان از هدر رفت هزینه ها و آلام بیماران کاست.
وی اظهار داشت:خوشبختانه قول خرید سه هزار دستگاه دیالیز را از وزیر محترم بهداشت گرفته ایم و امیدواریم علیرغم مشکلات اقتصادی دولت بتواند یاریگر ما باشد.
دکتر آرمان اذعان داشت:به حتم با راه اندازی بخش پیوند در قزوین بیماران شهرستان های البرز،زنجان،رودبار،منجیل و...نیز از این موهبت برخوردار خواهند شد.
وی بااشاره به اینکه امروز 120 هزار بیمار کلیوی تحت پوشش 200 شعبه انجمن حمایت از بیماران کلیوی قرار دارند ایجاد بخش پیوند کلیه در قزوین را اتفاقی بزرگ در راستای یاری رسانی به بیماران برشمرد و از نقش ماندگار سرکار خانم اشدری که بیش از 25 سال از عمر خود را وقف این انجمن کرده اند سخن گفت.


دکتر منوچهر مهرام رییس دانشگاه علوم پزشکی قزوین نیز از آمادگی مجموعه تحت مدیریت خود در جهت ایجاد بخش پیوند کلیه خبر داد و با تقدیر ویژه از انجمن حمایت از بیماران کلیوی استان قزوین تصریح کرد:امیدواریم این پروژه حیاتی تا پایان امسال اجرایی شود.
دکتر مهرام تصریح کرد:ما به سهم خود برای حل مشکلات بیماران کلیوی استان تلاش های وافری داشته ایم و قطعا در ادامه مسیر نیز از طرح ها و برنامه های در این راستا حمایت خواهیم کرد.


سرکار خانم بیدخام مدیرکل امور اجتماعی استانداری قزوین نیز از تلاش طاقت فرسای سرکار خانم اشدری و خیرین و نیکوکاران استان در راستای یاری رسانی به بیماران تقدیر کرد و یادآور شد:با توجه به هزینه بر بودن اینگونه بیماری ها نقش تشکل های غیردولتی در حمایت های مادی و معنوی از بیماران بسیار ملموس است.

دکتر کرمی رییس بیمارستان ولایت قزوین نیز در این جلسه توسعه خدمت رسانی را از رئوس کار خود در بیمارستان ولایت دانست و گفت:از اینکه به همت انجمن بیماران کلیوی و خیرین عزیز چنین اتفاق ارزشمندی در آستانه تحقق است و منتظر بودجه های دولتی نمانده ایم باید خشنود و مسرور بود.
وی از آمادگی بیمارستان تحت مدیریت خود برای راه اندازی بخش پیوند کلیه خبر داد و تصریح کرد:به حتم فضایی مناسب و در خور را در اختیار خواهیم گذاشت تا با تجهیز آن این آرزوی قدیمی رنگ تحقق به خود بگیرد و با راه اندازی این بخش در هزینه های خانواده ها و دولت صرفه جویی شود.


دکتر فضلی مدیرکل امور سیاسی استانداری قزوین نیز در این جلسه ضمن ابراز خشنودی از راه اندازی بخش پیوند در بیمارستان ولایت و عرض تقدیر و خسته نباشید از انجمن حمایت از بیماران کلیوی استان قزوین اذعان داشت:به حتم کار بزرگ خیرین نیک اندیش در درگاه خداوند بزرگ اجری صدچندان خواهد داشت و خیرات و برکات کار بزرگی که به همت این دوستان صورت گرفته است در تاریخ این شهر ماندگار است.

دکتر فضلی از خیرین خواست دولت را نیز در کنار خود ببینند و قول مساعد داد در ادامه راه یاریگر این تشکل خوشنام باشد.
سرکار خانم اشدری مدیرعامل انجمن حمایت از بیماران کلیوی استان نیز با تقدیر ویژه از حضور دکتر آرمان و هیات همراه ایشان در قزوین برگزاری این جلسه را به فال نیک گرفت و گفت:امیدواریم این انجمن برخاسته از بطن مردم بتواند همچنان در عرصه خدمت رسانی پیشتازی کند.
وی افزود:در حال حاضر استان قزوین دارای هزار و سیصد بیمار کلیوی و 459 بیمار دیالیزی است که امیدواری بتوانیم با راه اندازی این بخش و دیگر مساعدت ها یاریگر آنها باشیم.

سرکار خانم اشدری شکل گیری مرکز پیوند اعضا در استان قزوین را حاصل پیگیری چندین ساله قلمداد کرد و یادآور شد:یقین داریم با ایجاد این بخش بیماران استان های همجوار نیز از خدمات استان قزوین بهره مند خواهند شد.

این مدیر موفق خاطرنشان کرد:به حتم با تعامل و همراهی ریاست محترم انجمن حمایت از بیماران کلیوی ایران و مسوولان ارشد استانی افق های روشن تری پیش روی انجمن حمایت از بیماران کلیوی استان قزوین قرار خواهد کرد.
لازم به ذکر است دکتر آرمان مدیرعامل انجمن حمایت از بیماران کلیوی کشور در جریان سفر به استان قزوین از بخش دیالیز بیمارستان ولایت قزوین بازدید به عمل آورد و در صحبت با بیماران در جریان مصائب و مشکلات آنها قرار گرفت.