کد استان قزوین 115               شماره ثبت 3024
         انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی
استان قزوین                                                                                              سال 97 «حمایت از کالای ایرانی»  
                                                                    
جستجوی ساده
مطالب
       
نماد اعتماد الکترونیکیpeywand115.ir
دفاتر نمایندگی انجمن در استان قزوبن
موقعیت انجمن کلیوی قزوین در گوگل مپ
انجمن کلیوی قزوین سعدی شمالی
تربیت نسل انقلابی و ولایی در سایه تبین اهداف قیام عاشورا شکل می گیرد
تربیت نسل انقلابی و ولایی در سایه تبین اهداف قیام عاشورا شکل می گیرد

مسئول مجمع بسیج جامعه زنان استان قزوین در حاشیه بازدید از دوخت تن پوش های مراسم شیرخوارگاه حسینی به بیان اینکه محتوای آموزش دینی افزون بر اینکه باید بر پایه باورها و اصول مسلم مکتبی تنظیم شود، باید گزینش نیز بشود؛ گفت: انقلاب اسلامی در ایران در کنار سایر عوامل تاثیرگذار، به شدت تحت تاثیر فرهنگ سیاسی شیعه و بویژه نهضت عظیم عاشورا قرار دارد؛ به نحوی که اگر از منظر نظریه گفتمان به این مسئله نگاه کنیم، گفتار انقلابی امام و دیگر انقلابیون به عاشورا  به آن ماهیت کاملا سیاسی و انقلابی بخشیده است ؛ به نحوی که تاثیر این قرائت انقلابی از عاشورا به حدی بود که می توان گفت در صورت فقدان آن، انقلاب اسلامی به وقوع نمی پیوست .
«فاطمه اشدری» افزود: امام (ره) روایتی کاملا سیاسی از عزاداری امام حسین (ع) ارائه می دهد; روایتی که با گفتار غالب در زمان حضرت امام که تنها صرفا یک آیین مذهبی بود تفاوت اساسی داشت، روایتی سیاسی و انقلابی امام که  بر اساس آن عزاداران امام حسین (ع) در راه مبارزه با ظلم و حکومت جور باید به تبع شهدای کربلا حرکت کنند و این تلقی از عزاداری امام حسین، موجب ایجاد شور سیاسی در عزاداری ها شد و در واقع این عزاداری ها را از مراسم سوگواری صرف که با هدف آموزش فردی صورت می گرفت، به یک حرکت هدفدار سیاسی تبدیل کرد.
وی افزود: بی شک همین نگاه در سال 42 سبب می شود تا امام در مقایل طاغوت وقت از سربازان شیرخوارش در گاهواره نام ببرد. اعتقاد به اینکه در تربیت نسل انقلابی ضرورت توجه به کودکان به عنوان پایه و اساس این حرکت باید مورد توجه قرار گیرد.
وی مقوله تربیت را از ابتدایی‏ ترین و اساسی‏ ترین نیازهای زندگی بشری عنوان و خاطرنشان کرد: انسان تنها در پرتو تربیت صحیح است که به‏ عنوان موجودی هدفمند و اندیشه ورز به اهداف وآرمانهای خود دست پیدا کرده و قلّه رفیع سعادتِ مطلوب خویش را فتح می ‏نماید.
رییس  کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر قزوین با رد این موضوع که تربیت دینی دچار نقص بوده و  جوابگوی نیاز عصر جدید نیست؛ گفت: دلیل عمده عدم موفقیت درباره تربیت دینی کودکان، نقص در برنامه‌هاست نه در کودکان. عدم آگاهی از برداشت‌های کودکانه، تعلیم و تربیت ما را دچار نواقص و کمبودهای گوناگونی کرده است؛ از جمله اینکه ، معارف دینی در سطوحی ارائه شده که با فهم کودکان متناسب نیست  و گاه این مایه خستگی‌ و دل‌زدگی آنان از معارف دینی شده است.
وی آشنایی فرزندان با علوم اهل بیت علیهم ‏السلام و سخنان و عقاید مربوط به آنان را  از جمله عناصر مهم تربیت دینی در فرهنگ شیعی و علوی است دانست و افزود: بر والدین ضروری است که عقاید حقّه شیعه را به آنان تعلیم دهند و بذر محبت اهل بیت علیهم ‏السلام را در دلهای آنان بیفشانند و آنان را با معارف غنی، متقن و روشنگر اهل بیت علیهم ‏السلام آشنا نمایند. تعلیم معارف و محاسن دانش ناب اهل بیت علیهم ‏السلام به فرزندان آنها را در حریم امن عقیده قرار داده و از آثار شوم هجوم عقاید و اندیشه ‏های ناپاک مصون می ‏دارد.
وی نقش قیام عاشورا را در عصر حاضر اتحاد و انسجام  جامعه ایرانی در بعد ملی و وحدت جامعه مسلمین و شیعیان و آزادی خواهان جهان در بعد بین المللی در مقابل هجمه دشمنان و ابرقدرت ها در صحنه کارزا و تهاجم فرهنگی از طریق آنتن ماهواره ها خواند و اظهار کرد: امروز با تربیت نسلی که نگاهش به سربازان کوچک این قیام الهی است و نهادینه کردن این معنا که می بایست ازطفولیت برای نسل انقلابی برنامه تربیتی داست یک حقیقت انکار ناپذیر است اشدری اضافه کرد: امروز هجوم دشمن به مسئله حجاب و عفاف بسیاری از بنیان های تربیت اسلامی را در معرض آسیب قرار داده و این همایش ها می تواند ضمن آشنا کردن دختران  به این معقوله و ایجاد رابطه معنوی و عاطفی با این جریان مانع از کژرفتارهای نسل آتی شود.
این مسئول فرهنگی با قدردانی از حرکت همایش شیرخوارگان حسینی و همایش سه ساله های حسینی گفت: جهان شمول شدن این حرکت ارزشمند در سال های اخیر و استقبال مردم آزادی خواه جهان و مسلمانان و شیعیان موید این معنا است که  زمینه سازی برای قیام موعود بعنوان یکی از باورها و عقاید حقه شیعی در حال شکل گیری است.
وی نقش مادران را دراین نوع حرکت ها تبین کننده دانست وتصریح کرد: زنان نقش مهمی در تربیت نسل دینی و انقلابی  و ولایت مدار دارند چرا اصلی ترین عنصر حیات بخش این جریان در مسیر تربیت فرزندان  برمبنای اصول اخلاقی و تربیتی دین مبین اسلام و آموزه‌های قرآنی شکل می گیرد
.