کد استان قزوین 115               شماره ثبت 3024
         انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی
استان قزوین                                                                                              سال 1398« رونق تولید »  
                                                                    
جستجوی ساده
مطالب
       
نماد اعتماد الکترونیکیpeywand115.ir
دفاتر نمایندگی انجمن در استان قزوبن
موقعیت انجمن کلیوی قزوین در گوگل مپ
انجمن کلیوی قزوین سعدی شمالی
شورای اسلامی شهر قزوین موافقت و تصویب کرد
شورای اسلامی شهر قزوین موافقت و تصویب کرد
ساخت درمانگاه خیریه امام صادق (ع) در بافت جنوبی شهر
پروژه ساخت درمانگاه خیریه امام صادق (ع) در انتهای خیابان مولوی، از جمله مصوبات مردمی و با نیت خیرخواهانه است که اعضای شورای شهر تکمیل و بهره برداری هر چه سریع تر آن تأکید دارند.
به گزارش روابط عمومی شورای شهر؛ فاطمه اشدری رئیس کمیسیون پیگیری و نظارت بر مصوبات شورای شهر در رابطه با این لایحه اظهار داشت: یکی از اهداف مورد توجه ائمه اطهار (ع) رسیدگی به مستمندان و نیازمندان بوده و لایحه مذکور در این راستا تدوین شده است.
وی با بیان این مطلب که کلیت این لایحه ایجاد فضای درمانی با اهداف خیرخواهانه در مناطق کمتر توسعه یافته شهر است، افزود: در ساخت مجموعه درمانی امام صادق (ع) بیش از  100 نفر از خیرین، بازاریان، مهندسین متخصص شهرداری و نظام مهندسی و پزشکان مشارکت دارند و قرار است این فضای درمانی به بیماران خاص، هموفیلی، تالاسمی، کلیوی، ام اس و سرطانی خدمات درمانی ارائه دهد.
اشدری با بیان اینکه ساخت فضای درمانگاه به همت خیرین صورت می گیرد، افزود: در زمانی که درخواست اهداء زمین به حوزه علمیه مطرح شد، هدف این بود که علاوه بر ارائه خدمات به بیماران خاص، به بیماران نیازمند نیز خدمات رایگان و نیمه رایگان ارائه شود.
وی اضافه کرد: با توجه به اینکه در این منطقه مرکز درمانی و یا بیمارستانی وجود ندارد، درمانگاه امام صادق (ع) می تواند علاوه بر تحقق رسالت اصلی خود، پاسخگوی نیاز مردم منطقه نیز باشد. همچنین این فضا شرایطی را برای بیماران سرطانی فراهم می کند که به استان های کرج و تهران مراجعه نکنند.
رئیس کمیسیون پیگیری و نظارت بر مصوبات شورا در ادامه گزارشی در رابطه با چگونگی اختصاص زمین فوق از سوی شهرداری قزوین به مؤسسه حوزه علمیه امام صادق (ع) ارائه داد و افزود: این زمین یک هزار و 500 متر مربع مساحت دارد و کاربری آن اداری و درمانی است و شهرداری با تحویل آن، زمین دیگری با همین مساحت به مؤسسه حوزه علمیه خواهد داد.
وی گفت: پیرو این مصوبه که در شورای سوم تصویب و در شورای چهارم تکمیل شد، در حال حاضر 30 درصد کار با اجرای فونداسیون و اسکلت به اتمام رسیده و برای تکمیل نیازمند مساعدت خیرین است تا آماده ارائه خدمات درمانی به شهروندان شود.
اشدری ادامه داد: نیمه کاره ماندن این پروژه موجب ایجاد مشکلاتی  شده است که امیدواریم هرچه زودتر عملیات تکمیل و به بهره برداری رساندن آن با مساعدت خیرین انجام شود.
گفتنی است؛ چنانچه شهروندان نوع دوست قزوینی تمایل به همکاری در ساخت این مرکز دارند، می توانند به انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی استان قزوین واقع در خیابان سعدی، مجتمع 449 (روبروی کوچه شهید بابایی) مراجعه و یا با شماره تلفن 33342420 یا آدرس اینترنتی انجمن www.peywand.ir   تماس حاصل نمایند.


منبع : صفحه 3 نشریه پیام شهر قزوین ، دوشنبه 10 آذرماه 1393