کد استان قزوین 115               شماره ثبت 3024
         انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی
استان قزوین                                                                                              سال 1398« رونق تولید »  
                                                                    
جستجوی ساده
مطالب
       
نماد اعتماد الکترونیکیpeywand115.ir
دفاتر نمایندگی انجمن در استان قزوبن
موقعیت انجمن کلیوی قزوین در گوگل مپ
انجمن کلیوی قزوین سعدی شمالی
دلیل کف کردن ادرار چیست
دلیل کف کردن ادرار چیست

تغییراتی نظیر سوزش ادرار، تغییر رنگ ادرار، دفع ادرار خونی و سایر تغییرات در ادرار معمولا باعث ترس و نگرانی افراد می شود. مشاهده ادرار کف آلود نیز یکی از این تغییرات است.
ادرار کف آلود در وهله اول ممکن است خیلی عجیب به نظر برسد، اما در واقع دلایل و شرایط بالینی متعددی می توانند باعث این وضعیت شوند.
در اینجا علل این وضعیت را با هم بررسی می کنیم تا در صورت مواجهه با این تغییر وحشت زده نشویم.
همانطور که گفتیم ادرار کف آلود می تواند نتیجه عوامل متعددی باشد. اما رایج ترین علت کف در ادرار، دفع ادرار اجباری است. دفع ادرار اجباری و تلاش برای دفع ادرار باعث ایجاد حباب هایی در ظاهر ادرار می شود. در صورتی که وجود حباب و کف بدون تلاش شدید برای دفع ادرار باشد، دفع پروتئین در ادرار و یا اختلالات کلیوی جدی تر می تواند متهم ردیف دوم باشد.
اما لازم است قبل از تصمیم و تشخیص جدی برای آشنایی بیشتر با علل و عوامل ایجاد این وضعیت، تمامی مطالب را در خصوص آن بدانید.
خیلی وقت ها وجود کف در ادرار می تواند به دلیل استفاده از مواد شوینده باشد. پس در مرحله اول از این بابت اطمینان حاصل کنید.