کد استان قزوین 115               شماره ثبت 3024
         انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی
استان قزوین                                                                                              سال 1398« رونق تولید »  
                                                                    
جستجوی ساده
مطالب
       
نماد اعتماد الکترونیکیpeywand115.ir
دفاتر نمایندگی انجمن در استان قزوبن
موقعیت انجمن کلیوی قزوین در گوگل مپ
انجمن کلیوی قزوین سعدی شمالی
پدرعلم نفرولوژی ایران: نوشیدن آب زیاد به همه توصیه نمی شود
پدرعلم نفرولوژی ایران: نوشیدن آب زیاد به همه توصیه نمی شود

جامعه > سلامت - پدر علم نفرولوژی ایران حداکثر سن برای پیوند کلیه در ایران را 70 و در برخی کشورها 80سال عنوان کرد .
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ دکتر بهروز برومند روز پنچشنبه طی سخنانی در همایش روز جهانی کلیه گفت: اگر برخی می گویند عمل پیوند کلیه برای سنین کمتر از 65 سال است برای آندسته از کسانی است که زندگی سطح پایینی دارند پس این موضوع مشمول تمام بیماران نمی شود.
عضوفرهنگستان علوم پزشکی کشور در عین حال به برخی اظهارات در رابطه با اینکه دیالیز بیماران را اسیر خود می کند اشاره کرد و گفت: چه کسی گفته است دیالیز بیماران از جمله سالمندان بیمار را اسیر خود می کند این در حالی است که ماشین دیالیز بزرگترین کمک را برای بازگرداندن زندگی به بیماران دارای مشکل کلیه دارد.
به گفته او تحقیقات جهانی نشان می دهد که دیالیز برای سالمندانی که کیفیت زندگی پایه خوبی داشته باشند درمان مناسبی است ولی در افرادی که چند بیماری همراه دارند وضعیت عملکردی مناسبی نیز ندارند دیالیز طول عمر و کیفیت زندگی را بهبود نمی بخشد.
 
همه نباید روزی 8 لیوان آب بنوشند
این فوق تخصص بیماری های کلیه با بیان اینکه کلیه های انسان هم به مرور زمان روند پیری را طی می کند، گفت: همه مردم نباید روزی 8 لیوان آب برای سلامتی بنوشند. برخی سالخوردگان فکر می کنند، اگر خودشان 80 سال سن دارند باید کلیه های آنها مثل یک کودک 14 ساله عمل کنداین در حالی است که این افراد فراموش کرده اند که کلیه های آنها مثل خودشان پیر شده است و باید بیشتر مراقب این عضو حیاتی بدن باشند.
او گفت: برخی پزشکان تاکید می کنند که هر فرد باید روزانه هشت لیوان آب بنوشد این در حالی است که این اظهارات درست نیست و آب باید به اندازه نیاز بدن مصرف شود.
برومند با بیان اینکه نوشیدن هشت لیوان آب برای برخی افراد مبتلا به نارسایی کلیه خوب نیست گفت: به عنوان نمونه در همین بیمارستان ( فیروزگر) بیمار نارسایی کلیه به خاطر نوشیدن آب زیاد، جان خود را از دست دادمگر امکان دارد که همه افراد یک جور لباس بپوشند که برخی پزشکان نوشیدن هشت لیوان آب را برای همه توصیه می کنند!؟
گفتنی است مراسم روز جهانی کلیه - 22 اسفند -روزپنجشنبه با حضوررئیس انجمن بیماران کلیوی ایران، رئیس انجمن تغذیه ایران، رئیس انجمن پرستاری ایران وجمعی ازپزشکان ،پرستاران وبیماران کلیوی در بیمارستان فیروزگر برگزار شد. در پایان این مراسم از 80 پرستار نمونه در بخش های دیالیز و پیوند بیمارستان های تهران نیز قدردانی شد.

http://www.khabaronline.ir/detail/344238/society/health